Klub astronomů Liberecka Česká astronomická společnost Astroturistika v Jizerských horách SUNDISK - firemní akce Město Turnov

Nabídka pořadů pro školy

Hvězdárna Turnov je jedinou „lidovou“ hvězdárnou v Libereckém kraji a jako taková nabízí programy pro základní, střední i mateřské školy. Návštěvu hvězdárny pro školní skupinu je možné domluvit předem telefonicky na čísle 775 580 396 (p. Majer) případně mailem na adrese astro(at)sundisk.cz. Optimální kapacita je 20-30 osob. Cena je 30 Kč na žáka/studenta, pedagogický doprovod zdarma.
Program sestává z tematické přednášky lektora s projekcí dle vlastního výběru (seznam viz níže) v délce trvání cca 30 min. Následuje exkurze do kupole s výkladem k přístrojovému vybavení a návštěva vyhlídkové terasy. Za jasného počasí potom pozorování Slunce – pomocí speciálních filtrů jsou ve fotosféře viditelné sluneční skvrny a granulace, chromosférickým dalekohledem pak protuberance a filamenty. Na denní obloze je možné pozorovat také planetu Venuši. V případě zatažené oblohy pozorování vzdálených pozemních cílů dalekohledem (vysílač Ještěd, hrad Bezděz atd.).

Pořad pro MŠ:

 

Pořady pro ZŠ 1. stupeň:

 

Pořady pro ZŠ 2. stupeň:

 

Pořady pro SŠ: